loading...Please wait while content is loading.
03/10/2010
Usa vs Spain semifinal round, Day 10 of the 2010 FIBA World Championship for Women in Karlovy Vary, Czech Republic. 2 October 2010 Photo Fiba Elio Castoria

KARLOVY VARY (2010 FIBA Mistrovství světa v basketbalu žen) – Americké basketbalistky zatím bezezbytku plní roli největších favoritek šampionátu. Tým kouče Genno Auriemmy je zatím jako jediný bez porážky a své soupeře ničí minimálně rozdílem třídy. Na vlastní kůži to v sobotu večer pocítily Španělky, které se rozjetému „americkému stroji“ postavily v druhém semifinále. Úřadující olympijské vítězky nepustily ani na chvíli otěže zápasu z rukou a nakonec zvítězily vysoko 106:70.

 


Španělky, které vybojovaly semifinálovou účast až po velkém boji s Francií, byly od úvodního rozskoku pod onrovským americkým tlakem a skóre se tak jednoznačně vyvíjelo ve prospěch v pohodě hrajících Američanek. „Nechci se vymlouvat na zdravotní potíže Sancho Lyttle, Valdomoro a Torrens, soupeř byl prostě lepší a my jsme mohli pouze bojovat. Tato zkušenost je za námi a my máme těď před sebou jediný úkol, zvládnout nedělní zápas o třetí místo a odvézt si domů medaili,“ konstatoval po utkání španělský kouč Jose Ignacio Hernandez.

 


Jeho protějšek Genno Auriemma byl pochopitelně o poznání spokojenější. „Je to dlouhý a náročný turnaj a je velmi důležité, aby se tým soustředil na každý zápas. Podívejte se, jak dopadly například Rusky nebo Australanky. Podle papírových předpokladů měly skončit někde jinde, než nakonec jsou, takže z tohoto pohledu jsem velmi hrdý na svůj tým, jakým způsobem semifinále zvládl,“ prohlásil. „Zítra nás čeká ve finále domácí tým a ten zápas bude mít jistě neopakovatelnou atmosféru. Všichni od nás čekají zlato, ale ten poslední krok bývá leckdy nejtěžší...“ dodal závěrem. 


USA - Španělsko 106:70 (29:16, 58:34, 87:53)
Nejlepší střelci: Catchings 14, Fowles 13, McCoughtry a Taurasi obě po 11 – Fernandéz 16, Martinéz 11
Diváci: 5498
Rozhodčí:  Spyridon Gontas (GRE), Tomas Jasevičius (LIT), Shoko Suguro (JAP)

 

FIBA

  
Bulletin FIBA Daily
Zaregistrujte se k odběru našeho denního bulletinu a dostávejte nejnovější basketbalové zprávy přímo do své e-mailové schránky
Odeslat
Registrace
Odhlásit

2010 FIBA World Championship Global Partners and Marketing Partners