loading...Please wait while content is loading.
10/08/2012

OSTRAVA (2010 FIBA Mistrovství světa v basketbalu žen) - Pětice českých basketbalových reprezentantek doslova a do písmene okouzlila Ostravu. Kateřina Elhotová, Markéta Bednářová, Hana Horáková, Eva Vítečková a Petra Kulichová si na vlastní kůži vyzkoušely jaké to je být modelkou. V rámci módní show s názvem Hravost, kterou uspořádala Česká basketbalová federace ve spolupráci Vyšší odbornou školou módního návrhářství v Praze, korzovaly české basketbalové hvězdy v záři reflektorů po přehlídkovém mole.

 

Ostravský hotel Park Inn byl ve středu 2. června svědkem opravdu unikátní podívané. Módní přehlídka sama o sobě není rozhodně ničím světoborným, ale účast pětice klíčových opor českého reprezentačního týmu, který se v současné době připravuje na blížící se MS basketbalistek, dodal akci punc jedinečnosti.

 

Chtěli jsme ukázat, že hráčky jsou nejen vynikající sportovkyně, ale také krásné, půvabné mladé dámy. A když teď vidím výsledek, tak se domnívám, že se nám to podařilo,” prohlásil bezprostředně po skončení přehlídky člen výkonného výboru ČBF a jeden z hlavních organizátorů celého projektu Zdeněk Bříza.

 

Velký dík pochopitelně patří i tvůrcům jednotlivých modelů. Těmi byly absolventky Vyšší odborné školy oděvní v Praze, které pod vedením pedagogů Česlava Jaroše a Evy Fischerové, víc než půl roku vymýšlely a tvořily jednotlivé módní kreace. „Ta práce byla oboustranně velmi obohacující. A výsledek ať posoudí každý sám, já jsem příliš zaujatý pozorovatel,” usmíval se akademický malíř Česlav Jaroš při pohledu na závěrečnou promenádu ve večerních šatech, při které se všechny hráčky sešly přímo na přehlídkovém molu.

 

Každá z reprezentantek měla připraveny celkem tři modely, přičemž na přehlídkovém molu se střídaly s profesionálními modelkami. „Kdyby někdo nevěděl, že právě tyto dívky jsou basketbalistky, tak je v žádném případě nemůže rozeznat od profesionálek,” vysekl hráčkám na dálku poklonu Zdeněk Bříza.

 

A jak si celý večer užívaly hlavní aktérky? „Byly jsme trochu nervózní. Vlastně asi víc než trochu, ale o to víc jsme nakonec spokojené s výsledkem,” svěřila se Hana Horáková. „Skvělá zkušenost a jedinečná příležitost, která se už nemusí opakovat. Přiznám se, že jsem netušila, jak moc obtížné je být modelkou. Za basket bych to rozhodně nevyměnila,” smála se Kateřina Elhotová.  Trenér Lubor Blažek si tak tedy mohl oddechnout. Žádná z hráček prý ani v nejmenším neplánuje start vlastní modelingové kariéry a i nadále je jejich společným cílem zářijové mistrovství světa v Ostravě, Brně a Karlových Varech.

LOC

  
Bulletin FIBA Daily
Zaregistrujte se k odběru našeho denního bulletinu a dostávejte nejnovější basketbalové zprávy přímo do své e-mailové schránky
Odeslat
Registrace
Odhlásit

2010 FIBA World Championship Global Partners and Marketing Partners